Elişi Dergisi Sayı 08 - Tuva

Elişi dergisinin yepyeni bir sayısına daha hoş geldiniz!

Nakış ve elişi severlerin buluşma noktası haline gelen Elişi dergisine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı bir kez daha siz okurlarımıza teşekkür etmek isteriz. Göndermiş oldukları çalışmaları ile katkıda bulunan tüm elişi severlere de ayrıca teşekkürler.

Bu sayımızda sizlerden gelen birbirinden güzel 20 projenin yanı sıra, Nallıhan yöresine ait, iğne oyası tekniği ile çalışılmış takılara da yer verdik. Farklı renkte ipliklerle, farklı bitki ve çiçeklerin tasvir edildiği Nallıhan iğne oyalarının büyük beğeni toplayacağını düşünmekteyiz. Dilerseniz bu modelleri takı yapabilir, ya da nakışlarınızda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

İğne oyaların haricinde Maraş işi tekniği ile işlenmiş, düğün ve kına gecelerinde giyebileceğiniz hoş bir bindallı, hesap ve Türk işi teknikleri ile işlenmiş keseler, masa örtüleri, Crewel nakışından şömentable ve yatak takımı, makine nakışı tekniği kullanılarak çalışılmış çeşitli örtüler, gölge işinden baharın tazeliğini yansıtan, pastel tonlarda şık bir şömentable, kozaların ıhlamurla boyanarak çalışılması sonucu oluşturulmuş koza işinde bir tablo, patchwork örtü de sizleri bekleyen diğer Elişi projelerinden bazıları..

Sizler de projelerinizi Elişi dergisi vasıtasıyla tüm Türkiye ile paylaşmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir sonraki sayımızda buluşuncaya kadar hoşça kalın.

Keyifli Nakışlar!


Lütfen bu ürün hakkındaki sorunuzu yazınız:

Elişi Dergisi Sayı 08 - Tuva

Elişi Dergisi Sayı 08 - Tuva